Ηχηρή απάντηση από Μουρίνιο – Τέρι (vid)

Την καλύτερη απάντηση έδωσαν οι Ζοσέ Μουρίνιο και Τζον Τέρι δευτερόλεπτα μετά το σφύριγμα της λήξης του ντέρμπι της Τσέλσι με την Άρσεναλ, για να δείξουν πως όσα γράφονται τόσο καιρό για τη σχέση τους, είναι πολύ μακριά από την πραγματικότητα...

Ο «special one» που μετά και το 2-0 στις καθυστερήσεις εθεάθη να παρακολουθεί τα τελευταία λεπτά του αγώνα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» αραχτός και με το χαμόγελο στα χείλη, ναι μεν άφησε εκτός παιχνιδιού τον Τζον Τέρι βάζοντας στην 11άδα στο κέντρο των μετόπισθεν τον Κερτ Ζούμα, όμως δεν υπάρχει κανένα... σύννεφο στη σχέση του με τον ηγέτης της άμυνας της ομάδας.

Ο Τέρι είδε τον αντικαταστάτη του να σκοράρει και να πετυχαίνει καθοριστικής σημασίας γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου του αγώνα με τους «κανονιέρηδες», χειροκρότησε και με τη λήξη του παιχνιδιού, έδειξαν με τον Ζοσέ Μουρίνιο πως μεταξύ τους είναι όλα καλά, ανεξάρτητα από τα αγωνιστικά πλάνα του Πορτογάλου.